přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
violetta + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Cesta vlakem 4
violetta - Monday, 20.05. 2013 - 14:54:30
Téma: Próza - PovídkaPamatuju dobu před zhruba deseti lety, kdy si lidé ve vlaku ještě
vyprávěli,kam jedou a proč nebo se i spolu zasmáli anebo popovídali s průvodčím.

Dnes je každý zabrán do svého počítače, elektronické čtečky anebo si prostě dá sluchátka do uší a poslouchá hudbu ze své "em pé trojky".
Komunikace mezi lidmi následkem těchto elektronických vymožeností značně upadá a v budoucnu to bude ještě horší. Musím se přiznat, že sama jsem si skoro celou cestu esemeskovala, s někým, kdo jel přede mnou do stejného místa určení asi o hodinu dřív. Samozřejmě jsem ze svého počínání nebyla nadšená, ale alespoň jsem vypadala, že držím krok s trendem doby. Nakonec jsem to nevydržela, vyšla do uličky a začala se bavit s jedním starším pánem o "dnešní mladé generaci". Nevypadal ale příliš sdílně, mohl být také unavený anebo se mu prostě nechtělo konverzovat. na sobě měl džíny,oblečení pasáků krav, asi aby se podobal mladým, kteří tímto oblečením vlastně vyjadřují svou stádnost, ale přitom tvrdí, jak je důležité být individualita a odlišovat se.

Pak nastoupila asi třicetiletá paní s dlouhými hnědými vlasy, které ihned se zavazadlem pomohl muž sedící vedle mne. Chtěla ho dát do prostoru nad hlavou a vypadalo to, že taška byla příliš těžká. "Slušně vychovaný pán", řekla jsem si v duchu. Byla to jediná pozitivní zkušenost, kterou jsem za celou dobu své obyčejné cesty na vnitrostátních linkách měla. Jenže rozhovor s onou "dámou" mě v příštích minutách uvedl do naprosté duševní agónie. Příště pochopíte proč.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Povídka:
KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Cesta vlakem 4" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Cesta vlakem 4
Od: Vesuvanka - Wednesday, 22.05. 2013 - 12:40:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Violetko, máš pravdu, dříve bývali lidé ve vlaku více komunikativní. Já jsem nejraději pozorovala krajinu a někdy, pokud jsem seděla u okna, malovala, občas psala básně (cesty vlakem jsou inspirativní) nebo zážitky z výletů. Jednou jsem navázala kontakt s paní, sedící naproti mně, originální způsobem. Vracela jsem se z jednoho výšlapu trochu unavená, ale nabitá mnoha dojmy a zážitky, a začala jsem malovat krajinu, kterou jsem měla naskicovanou. Jenomže únava zapracovala a já jsem zavřela na okamžik oči a štětec mi vypadl z ruky. Paní mi ho hned podala a daly jsme se do řeči o výletech do přírody. Ona byla turistka a přidala se k naší partě Poutníků Českého středohoří :-)))


[ Odpovědět ]

Re: Cesta vlakem 4
Od: violetta - Wednesday, 22.05. 2013 - 13:40:18
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
děkuju moc za postřeh, ano, je pravda, že dřívě byly cesty vlakem mnohem romantičtější než dnes, bylo to kouzlo, které pomalu mizí...díky za zastavení a posílám pozdravy.

[ Odpovědět ]

Re: Cesta vlakem 4
Od: Anonymní - Thursday, 23.05. 2013 - 05:47:38
Díky. I já zdravím :-))) Vesuvanka

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
45 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund